AUS Strateji Belgesi ve 2020-2023 Eylem Planı Kapsamında Belediyelerle İş Birliği

Başlangıç. 01 Nisan 2021
Bitiş. 01 Nisan 2021
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)’nin 1 Nisan’da düzenlediği ‘Ulaşım Daire Başkanları İstişare Toplantısı’na Haberleşme Genel Müdür Yardımcımız ve AUS Türkiye Başkanı Esma DİLEK, Akıllı Ulaşım Sistemleri Daire Başkanımız Selami YAZICI ve AUS Şube Müdürümüz Özgür TALİH katılım sağlayarak eylem planımızda belediyelerimizin sorumluluğunda olan eylemler ve iş birliği fırsatları hakkında bilgilendirme yaptılar.

Açılış konuşmasını TBB Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol EKİCİ’nin yaptığı toplantıda, çeşitli büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinin ulaşım daire başkanları bir araya geldi. 

İstişare Toplantısı, ‘AUS Uygulama Komitesi Hazırlık Çalışmaları’ başlıklı oturumda konuşma yapan Haberleşme Genel Müdür Yardımcımız Esma DİLEK, Bakanlığın AUS Strateji Belgesi ve 2020-2023 Eylem Planı kapsamında, belediyelerimizin sorumluluğunda yer alan eylemler ve TBB, Belediyeler, AUS Türkiye ile iş birliği fırsatlarını paylaştı. Akıllı Ulaşım Sistemlerinin amaçlarına ve Ulusal AUS Strateji Belgesi Eylem Planlarına da değinen DİLEK, Belediyelerle iş birliğinin önemine dikkat çekti. Esma DİLEK, “Hedefimiz büyük bir akıllı ulaşım sistemleri ailesi haline gelmektir. Koordinasyonu, birlikte çalışmayı, kişi ve eylemlerde sürekliliği sağlayabilirsek amaçlarımıza ulaşmamız çok daha kolay olacaktır. Katkılarınız ile Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi ve eylem planının gerçekleşmesi kapsamında başarıya ulaşabilmek için her paydaşımızın bizimle aynı hedefe doğru yürümesi önemlidir. Hem yönetim hem de teknik düzeyde yapacağınız katkılar ve göstereceğiniz kolaylıklar için şimdiden teşekkür eder, Ulusal AUS Strateji Belgesi ve 2020-2023 Eylem Planımızın ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fotoğraflar