Bakan Uraloğlu: Çamlıca Kulesi'ni 1 Milyon 196 Bin Kişi Ziyaret Etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Çamlıca Kulesi’ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı ve ziyaretçilerle sohbet etti.

Uraloğlu, Çamlıca Kulesi’nin geçen yıl ağustos sonu itibarı ile 788 bin 241 kişi tarafından ziyaret edildiğini belirterek, "Çamlıca Kulemizin ziyaretçi sayısı giderek artıyor ve bir önceki yılın aynı ayına göre 407 bin 759 artış göstermiş durumda ve şu an 1 milyon 196 bine ulaştı. Uluslararası bir turistik cazibe merkezi olarak giderek daha fazla önem kazanıyor. Ziyaretçilerimizin yüzde 35’i yabancı turistlerden oluşuyor" dedi.

29 Mayıs 2021'de açılmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Mayıs 2021'de açılan Çamlıca Kulesi, 369 metrelik uzunluğu, deniz seviyesinden 587 metrelik yüksekliğiyle Avrupa'nın en yüksek kulesi olma özelliğini taşıyor.

Şehrin siluetini, tarihi simgelerini ve doğal güzelliklerini panoramik manzaralarla sunan Çamlıca Kulesi, İstanbulluların yanı sıra şehri ziyarete gelen yabancı turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ziyaretçiler, İstanbul manzarasına ek olarak, çok boyutlu İstanbul filmi "Seyyah 360" ve katılımcılarına Ay'ın karanlık yüzeyine seyahat deneyimi yaşatan dijital temapark "Hedef Ay" ile kulede keyifli zaman geçirme imkanı buluyor. İnteraktif alanlar ve panoramik İstanbul manzarasıyla son 6 ayda Çamlıca Kulesi'nde turistlerin ortalama ziyaret süreleri 1-1,5 saate ulaştı.

Fotoğraflar