İstanbul, IRF Dünya Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapacak

Cenevre merkezli Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) tarafından, her dört yılda bir düzenlenen “IRF Dünya Kongresi”, 15-18 Ekim 2024 tarihlerinde, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı” ev sahipliğinde, İstanbul'da gerçekleşecek. Kongre, yaklaşık yetmiş yıldır, büyüme ve kalkınmanın sağlayıcıları olan karayolu ve mobilite sektörlerini bir araya getiriyor.

Hareketliliği Güçlendirmek için Bağlanıyoruz: Herkes için Sürdürülebilir Bir Geleceğin Sağlayıcısı Olarak Yollar” teması altında gerçekleşecek olan kongre, küresel liderleri, sektörün önde gelen isimlerini, akademisyenleri ve kamu-özel sektör paydaşlarını bir araya getirerek yol ve mobilite sektöründeki önemli konuları ele alacak. Aynı zamanda yenilikleri keşfetmek ve derinlemesine tartışmalar yapmak için bir platform olacak. Kongreye ilişkin detaylı bilgilere “https://irfnet.ch/event/irf-world-congress-2024/” internet adresinden ulaşılabilir.

“Yollar ister yaya, ister bisikletli, ister toplu taşıma araçları veya motorlu taşıtlarla, ister kentsel ister kırsal alanlarda olsun, her türlü hareketliliği güçlendiren yollar olarak hizmet ettiği ve böylece toplumları birbirine bağlayarak küresel ölçekte sürdürülebilir kalkınmayı teşvik ettiği bir gelecek hayalimize olan bağlılığımızı yansıtmaktadır” diyen IRF Başkanı Sayın Anouar Benazzouz, IRF 2024 Dünya Kongresi’nin, yolların herkesi birleştiren, güçlendiren ve fırsatlara erişim sağlayan bir ulaşım sisteminin parçası olduğu bir geleceğin önünün nasıl açılacağına dair ilham verici bir yolculuk olacağının altını çizdi. 

Kongre, yenilikçi fikirleri, araştırma bulgularını ve yeni teknikleri sunmak isteyen kişi ve kurumları bir araya getirmek için önemli bir fırsat sunuyor. Kongreye katkıda bulunmak isteyenler için kongre temalarıyla uyumlu, 350 kelimeyi geçmeyecek şekilde bildiri özetlerinin İngilizce olarak sunulması gerekiyor. Bildiri özetlerinin değerlendirmeye alınması için son tarih 31 Mart 2024 olup bildiri konu başlıkları ve detaylara “https://irfnet.ch/wp-content/uploads/2024/03/Guidelines_Call-for-Abstracts_IRF-World-Congress-2024.pdf” adresinden ulaşılabilir. Bildiri başvuruları ise “https://www.abstractmodule.com/2024irf/” internet adresi üzerinden yapılacaktır.