SUMMITS 3. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi Hazırlık Toplantılarının İlki Gerçekleştirildi.

Başlangıç. 03 Ağustos 2021
Bitiş. 03 Ağustos 2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) tarafından desteklenen, Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUS Türkiye) tarafından organize edilecek olan SUMMITS 3. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi, 9-10 Mart 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. 
 
SUMMITS 3. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi öncesi, hazırlık çalışmaları kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcımız ve AUS Türkiye Genel Başkanı Esma Dilek, AUS Türkiye Derneği üyelerinin temsilcileri ve UAB Haberleşme Genel Müdürlüğü personelinin katılımıyla çevrimiçi bir toplantı düzenledi.
  
SUMMITS 3. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi için hazırlık çalışmalarının ele alındığı toplantıda Esma Dilek, katılımcılara önceki zirvelerde yapılan çalışmalar ve 3.sü düzenlenecek zirve hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Dilek, zirvenin amacını, “Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) alanında çalışan tüm kurum ve kuruluşların, paydaşların bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunmalarının sağlanması, AUS’un en önemli özelliklerinden biri olan birlikte çalışabilirliğe iyi bir örnek oluşturması, AUS alanında uluslararası iş birliğinin geliştirilmesi, ülkemizde AUS alanında faaliyet gösteren farklı kurum ve kuruluşlar arasında iletişim kurulması, AUS konusundaki çalışmaların topluma duyurulması ve AUS konusunda farkındalık oluşturulmasına zemin hazırlamak” olarak dile getirdi.

İlk iki zirvenin de değerlendirildiği toplantıda; 3.zirve için çalışma gruplarının ve iş birliği konularının belirlenmesi, organizasyonun başarılı olması için üyelerden destek, kolektif çalışmanın önemi ve zirveden beklentiler gibi konulara değinildi. Dilek, katılımcılara görüş ve önerileri için teşekkür ederek “Her bir öneriyi tek tek değerlendireceğiz iş birliğiniz bizim için çok önemli” diyerek sözlerini tamamladı. 

Fotoğraflar