Özel Sektör

Sayısal Yayıncılık Projesi
Sayısal Yayıncılık Projesi ile, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi ve Çanakkale TV-Radyo Kulesi yapım çalışmaları devam etmektedir.

Bunlardan 49 katlı 365 metre yüksekliğindeki Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesinin  2019 yılı içerisinde faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Çanakkale TV-Radyo Kulesi için 20.07.2016 tarihinde Çanakkale Valiliğince ihaleye çıkılmış olup, inşaat faaliyetleri devam etmektedir.
Ulusal Ulaştırma Portalı
Ulusal Ulaştırma Portalı; bilgi ve iletişim teknolojilerinin sağladığı olanaklardan yararlanarak ülke çapında ulaştırma bilgilerinin vatandaşlarımıza tek noktadan sunulmasını amaçlayan bir bilişim projesidir. 
Ulusal Ulaştırma Portalı'nda iki yerleşim birimi arasındaki mesafe,tahmini varış süresi, alternatif ulaşım güzergâhları, toplu taşıma ve özel araçla yolculuk ile farklı ulaşım türlerinden oluşan aktarmalı seyahat seçenekleri yer almaktadır. Ayrıca istenilen yerin haritasına çevrimiçi erişim sağlanması ile birlikte tren, gemi, uçak ve otobüs ulaşım alternatiflerinin tarifeli sefer sorgulamaları yapılarak, ihtiyaç duyulan biletin satış noktasına yönlendirme sağlanmaktadır.
Ülke çapında ulaşımla ilgili acil durum ve önemli uyarılar (Kapalı yollar, Çalışma yapılan yollar, Kaza kara noktaları vb.) konusunda bilgilendirme hizmeti sunulmaktadır. Bunun yanında ülke genelinde tüm karayollarımızı kapsayan yol-hava durumu bilgisi sunulmaktadır. Vatandaşlarımız özel aracı ile seyahati için rota planlaması yapılabilmekte, alternatif ulaşım seçenekleri sunulmakta ve seçilen rota üzerinde önemli noktalar (En yakın dinlenme tesisi, 112 Acil servis, En yakın Emniyet vs.) bilgisi de yer almaktadır. Ulaştırma Portalı e-Devlet kapısı ile entegre çalışmakta olan bir uygulama olup, Ulaştırma ile ilgili e-devlet hizmetleri Ulaştırma Portalından da sunulmaktadır.